• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Jak udanie możemy spędzić własne wakacje?

Co warto zwiedzić na Starym Kontynencie?
Być może przyroda kontynentu, który zamieszkujemy może wydawać się dla wielu nużąca, przynajmniej jeśli porównywać Europę z Afryką, to jednak nie można na pewno powiedzieć, że europejskie miasta są gorsze od tych miast, które są położone na innych kontynentach. Choć i z tą przyrodą to nie jest tak, że na przykład europejskie góry są mniej atrakcyjne – różne są gusta. Warto jednakże pomyśleć zatem co w istocie warto zobaczyć. Powinniśmy się przede wszystkim skupić na miastach. Na początek naturalnie nasz kraj… Bardzo dobrym miejscem do odwiedzenia jest Kraków, Warszawa, ale także chociażby Kazimierz Dolny.
Warto przejechać się w góry oraz morze. Ogólnie w Polsce nie brakuje interesujących miejsc. Dla zwolenników zagranicznych wyjazdów na pewno można polecić wycieczki last minute do czeskiej Pragi. Trzeba napisać otwarcie, że Praga jest ładnym miastem – wartym przynajmniej trzech dni zwiedzania. Warto jednakże postarać się pozostać w Pradze dłużej, aby móc chłonąć atmosferę tego miasta. Jeżeli pod uwagę wziąć trochę krótsze wycieczki, ciekawym miejscem jest Czeski Krumlov. Pewnie niewielu ludzi zna to miasteczko – naprawdę jedno z najbardziej magicznych miast w Europie.
Na uwagę zasługują również typowo niemieckie miasta. Czyli choćby Berlin – umiejscowiony całkiem blisko polskiej granicy. Berlin to w tym momencie spora metropolia, w końcu jest stolicą Niemiec. Jednak w porównaniu do przykładowo Monachium, Berlin wcale nie wygląda na bardzo bogate miasto – przynajmniej jeżeli brać pod uwagę niemieckie realia. Fantastycznym miejscem na organizację wycieczki jest także Amsterdam – w szczególności stolica Holandii powinna podobać się młodym ludziom. Takowych miast oraz miasteczek można wymieniać naprawdę dużo. To pokazuje, iż nie ma bardziej zróżnicowanego kontynentu, niż Europa. To pewnik.

Categories: Turystyka

Comments are closed.